Na pytanie co jest najważniejsze w nordic walkingu mamy zawsze dwie podstawowe odpowiedzi: kije i prawidłowa technika. Bez tych elementów to co robisz nie będzie nordic walkingiem a co najwyżej… spacerem z kijami. Dla postępów i rozwoju w dalszej kolejności warto wspomnieć o prawidłowym treningu ale dziś nie o tym.

Chciałbym pokazać Ci dziś proste ćwiczenie dzięki któremu Twoja technika nordic walking może stać się jeszcze lepsza. Prezentowane ćwiczenia możesz wykorzystać podczas rozgrzewki lub w dowolnym momencie kiedy tylko masz pod ręką kije do nordic walkingu. 😊

Korzystając z pięknych okoliczności przyrody, nagrałem krótką próbkę nordic walkingu w moim wykonaniu. 😎 Nie jest to ideał ale 🤔 na swoje usprawiedliwienie mam to, że zapomniałem rękawiczek 🤪 może nikt nie zauważy 😉 Na szczęście poradziłem sobie jakoś… 😏 Tempo 6:507:00 na km 🙈🙊🙉

Jak to leciało… Trenować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi… Może w temacie śpiewania te słowa mają całkiem trafne zastosowanie aczkolwiek z treningiem jest zupełnie inaczej. Wystarczy, że popełniasz jeden z niżej wymienionych błędów i… tak naprawdę nawet gdy męczysz się ponadprzeciętnie w istocie jedziesz samochodem z zaciągniętym ręcznym hamulcem. Mówiąc wprost pozbawiasz się szans na uzyskanie podstawowych korzyści jakie możesz otrzymać od nordic walkingu.

Oto siedem najpoważniejszych błędów nordic walkera…

Jeśli zdecydujesz się wpisać tytuł tego artykułu w dowolną wyszukiwarkę w internecie od razu wyświetli Ci się całkiem spora lista zalet nordic walkingu, co ciekawe wady pozostają raczej pomijane, może ich nie ma? A może autorzy internetowych wpisów przepisują tylko utarte slogany nie mając zbyt często kijów w swoich rękach.

Dlatego postanowiłem przygotować listę zalet ale i wad nordic walkingu, które subiektywnie przepuszczam przez pryzmat mojego doświadczenia. Obalę kilka mitów, zapewne wzmocnię niektóre Twoje wyobrażenia a całość powinna być…

Najważniejszą informacją, jaką chciałbym Ci przekazać na początku tej drogi jest to, że projekt „Trenuję nordic walking” powstał z myślą o popularyzowaniu nordic walkingu i będzie odpowiadał na pytanie:

„J a k   t r e n o w a ć   n o r d i c   w a l k i n g”.

Jest skierowany do każdej osoby chcącej uzyskać jak najwięcej korzyści ze swojej przygody, jaką bez wątpienia jest nordic walking.

Jestem przekonany, że bez względu na poziom Twojego zaawansowania znajdziesz…